TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ GRUBUNUN FELSEFE SİSTEMİ

KURUMSAL FELSEFE
  • İnsan odaklı yönetim
KURUMSAL POLİTİKA
  • Toyo Mürekkep Grubu olarak, dünya çapında yaşamın ve kültürün zenginleştirilmesinde katkıda bulunan bir şirket olmak için çaba göstermekteyiz.
  • Dünya çapında insanların refah ve kültürüne katkıda bulunmak.
  • Yeni çağ için, yaşam tarzı değeri yaratmak.
  • ileri teknoloji, kaliteli ürünler ve hizmet sunmak.
YOL GÖSTERİCİ İLKELER
  • Müşteri güvenini ve memnuniyetini arttıran bilgi üretmek
  • Çalışanların kişisel hedeflerini gerçekleştirebileceği ortamı hazırlamak.
  • Toplum ve çevre ile uyum içinde sorumlu bir kurum çalışanı olarak hareket etmek.
  • Hissedarların haklarına saygı göstermek, hissedar değerini arttırmak ve şirketin toplam değerini geliştirmek.
For a Vibrant World
Untitled Document

KALİTE YOLCULUĞUNU MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ İLE TAÇLANDIRDI

2019-01-22 13:21:55

BÜYÜTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

KALİTE YOLCULUĞUNU MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ İLE TAÇLANDIRDI

TOYO Matbaa Mürekkepleri

“Yaratıcılık ve Yenileşimden Yararlanma”

2018 Türkiye Mükemmellik Ödülünü kazandı

Basım ve ambalaj sektörlerine yönelik üretim gerçekleştiren TOYO Matbaa Mürekkepleri, KalDer tarafından düzenlenen 2018 Türkiye Mükemmellik Ödüllerine adını yazdırdı. TOYO Matbaa Mürekkepleri, bu yıl ‘Sürdürülebilir Ortak Gelecek’ temasıyla hayata geçirilen 27. Kalite Kongresi’nin son gününde açıklanan Türkiye Mükemmellik Ödülleri’nde “Yaratıcılık ve Yenileşimden Yararlanma” kategorisinde2018 Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü kazandı.

Japonya merkezli mürekkep üreticilerinden ToyoInkGroup çatısı altından yer alan TOYO Matbaa Mürekkepleri, Türkiye Mükemmellik Ödülleri Jürisi’nin sürekli gelişim ve iyileşmeyi esas alan EFQM Mükemmellik Modeli kriterlerine göre yaptığı değerlendirmede gösterdiği yüksek performans ile Yaratıcılık ve Yenileşimden Yararlanma 2018 Türkiye Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü.Düzenlenen törende Toyo Matbaa Mürekkepleri CEO’suYakup Benli, ödülü KalDer Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı ve Türkiye Mükemmellik Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı (TMÖYK) Songül Öncel’in elinden aldı.

Ulusal Kalite Hareketine 2014 yılında katılan ve EFQM Mükemmellik Modelini uygulayarak sektöründe bir ilke imza atan TOYO Matbaa Mürekkepleri, kalite yolculuğunu Türkiye Mükemmellik Ödülü ile taçlandırdı. Şirket Türkiye Mükemmellik Ödüllerinde 2015 yılında “4 Yıldız Yetkinlik Belgesi”, 2016 yılında “5 Yıldız Yetkinlik Belgesi” kazanmış ve yine 2016 yılında Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü’nün sahibi olmuştu.

TOYO Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli, matbaa mürekkepleri sektöründe EFQM modelini uygulayan ilk ve tek şirket olduklarını belirterek şunları söyledi: “Şimdiye kadar attığımız her adımda ‘kalite’ ile farklılaşmayı ve mükemmele ulaşmayı hedefledik. Bu istek ve çabanın şirketleri rekabette ayakta tutan en önemli motivasyonlardan biri olduğunun bilincindeyiz. TOYO Matbaa Mürekkepleri olarak mükemmelliği iş süreçlerimizin ayrılmaz bir parçası olarak görmeye, iş ortaklarımız ve sektörümüzle paylaşmaya bundan sonra da devam edeceğiz.Aldığımız ödül yeni başarılar için motivasyonumuzu ve kararlılığımızı daha da artıracak. Mükemmellik yolculuğunda birlikte ilerlediğimiz tüm ekip arkadaşlarıma ve bize her zaman güvenen iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum”.

TOYO Matbaa Mürekkepleri Hakkında

Mürekkep, pigment, reçine ve metal ambalaj sistemlerinde dünyanın en büyük üç üreticisinden biri Japonya Merkezli ToyoInkGruop’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri, Manisa’daki fabrikasında ambalaj ve basım sektörlerine yönelik 5 farklı kategoride üretim gerçekleştiriyor. Türkiye genelinde 36 bayisi bulunuyor. Sektörünün lider şirketleri arasında sıralanan Toyo Matbaa Mürekkepleri; Gazete ve Magazin Mürekkepleri (Veb Ofset Mürekkepleri), Tabaka Ofset Mürekkepleri (Sheet-Fed Mürekkepleri), Serigrafi Mürekkepleri, Flekso ve Rotogravür Mürekkepleri (Likit Mürekkepler), Metal Ambalaj Sistemleri kategorisinde üretim yapan tek şirket konumundadır. Üretimin yanında Laminasyon Tutkalları, Dijital Mürekkepler (Inkjet), Plastik Renklendiriciler (Masterbatch) gibi ürün gruplarının da satışını gerçekleştiriyor. Yenilikçi ve çevre dostu ürünleri ile fark yaratan Toyo Matbaa Mürekkepleri, Türkiye’nin ilk mürekkep Ar-Ge Merkezi unvanını elde etmiştir. Aynı zamanda TİM tarafından düzenlenen 2016 İnovaLİG yarışmasında ‘İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü Kategorisinde’ Türkiye 2’ncisi seçilmiştir.

Kalite Yolculuğunda Önemli Kilometre Taşları

Ø  ISO 9001: 2015 (Kalite), ISO 14001:2015 (Çevre), ISO 18001:2012 (İş Sağlığı ve Güvenliği), ISO 10002:2008 (Müşteri Memnuniyeti) ve ISO 50001:2011 Enerji Yönetim belgelerine sahiptir. 

Ø  2014 yılında KalDer’in ülkemizde kalite olgusunun yaygınlaşması amacıyla başlattığı Ulusal Kalite Hareketi’ne katılmıştır.

Ø  Sektöründe Türkiye ve dünyada EFQM Modelini uygulayan ilk ve tek şirkettir.

Ø  Türkiye Mükemmellik Ödüllerinde; 2015 yılında EFQM 4 Yıldız Yetkinlik Belgesi, 2016 yılında ise EFQM 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi kazanmıştır.

Ø  2016 yılı Ege Bölgesi Mükemmellik Ödülü’nün sahibi olmuştur.

ToyoInkGroup Hakkında

1896 yılında kurulan ToyoInkGroup, dünya genelinde 8 binden fazla çalışanıyla 22 ülkede yaklaşık 70 şirketle faaliyet gösteriyor. Farklı coğrafyalarda değişen pazar ihtiyaçlarını karşılamak üzere ürün geliştirme, üretim, satış, teknik destek ve diğer operasyonlar ile birlikte çalışıyor. ToyoInkGroup; Türkiye, Asya, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika’yı kapsayan yaklaşık 52 üretim üssü ile satış faaliyetlerini genişletmeyi sürdürüyor.

DİĞER HABERLER