TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ GRUBUNUN FELSEFE SİSTEMİ

KURUMSAL FELSEFE
  • İnsan odaklı yönetim
KURUMSAL POLİTİKA
  • Toyo Mürekkep Grubu olarak, dünya çapında yaşamın ve kültürün zenginleştirilmesinde katkıda bulunan bir şirket olmak için çaba göstermekteyiz.
  • Dünya çapında insanların refah ve kültürüne katkıda bulunmak.
  • Yeni çağ için, yaşam tarzı değeri yaratmak.
  • ileri teknoloji, kaliteli ürünler ve hizmet sunmak.
YOL GÖSTERİCİ İLKELER
  • Müşteri güvenini ve memnuniyetini arttıran bilgi üretmek
  • Çalışanların kişisel hedeflerini gerçekleştirebileceği ortamı hazırlamak.
  • Toplum ve çevre ile uyum içinde sorumlu bir kurum çalışanı olarak hareket etmek.
  • Hissedarların haklarına saygı göstermek, hissedar değerini arttırmak ve şirketin toplam değerini geliştirmek.
For a Vibrant World
TABAKA OFSET MÜREKKEPLERİ (SHEET - FED MÜREKKEPLERİ)

Sheet-Fed Ofset Mürekkepleri, basım sektöründe kitap ve dergilerin, reklam ve grafik sektöründe afiş ve ilanların, ambalaj sektöründe her türlü karton ambalajlar ile kâğıt ve folyo etiketlerin basılmasında kullanılır.


Sheet-Fed Mürekkep Serileri

SHEET-FED OFSET MÜREKKEPLERİ
       
TOYOZEN DZ Bitkisel yağ bazlı, yüksek *** *** *** ***       *** *** ** 72 Bitkisel yağ bazlı yüksek parlaklık özelliklerinde Avrupa Standartlarına uygun sheet-fed mürekkep serisidir. TOYOZEN Premium mürekkep serisi yenilenebilir kaynaklar ve bitkisel yağlardan elde edilen geliştirilmiş vernik teknolojisi ile formüle edilmiştir. Bitkisel yağlar yüksek hızlarda dahi ürünün düşük ve stabil yapışkanlık değerine sahip olmasını sağlar. Her türlü baskı materyalinde çok hızlı kuruma ve arka baskıya hızlı geçiş sağlayabilme özelliği ile günümüz baskı sektörünün taleplerini karşılamaktadır. TOYOZEN Premium seri mürekkepler kaplanmış kağıtlar, karton ve kuşe baskılarında ideal olduğu kadar aynı zamanda mat kuşe baskılarında da mükemmel performans sağlar.
TOYOLIFE LF Yüksek renk şiddeti, hızlı kuruma, yüksek sürtünme direnci *** *** *** ***       *** *** *** 72 TOYOLIFE serisi hemen hemen her türlü OFSET baskı ile her türlü kağıt ve kartonun basımında kullanılır. TOYOLIFE mürekkep serileri bitkisel ve mineral yağ bazlı vernik sistemi ile formüle edilmiştir. Geliştirilmiş formülü sayesinde kağıt yüzeyine anında oturur ve çok çabuk kurur. Tüm nemlendirme sistemleri için uygundur. Özellikle uzun tirajlar ve hızlı arka baskıya geçiş için, LF Serisi mürekkepleri tavsiye edilir.
TOYOSMART DS Ekonomik, hızlı kuruma, yüksek parlaklık
** ** *** ***       *** *** ** 48 Her türlü ofset baskı makinelerine uygun kağıt ve karton baskı üzerinde kullanılan evrensel ve ekonomik trikromik mürekkep serisidir. Mineral/ bitkisel yağ bazlı vernikler kağıt yüzeyine uygulanır, anında ve hızlı kurur.
TOYOPAN LR Yüksek renk şiddeti ve sürtünme direnci
*** *** ** ***     ** *** *** 15-20 Yüksek renk şiddeti, mükemmel sürtünme ve çizilme direncine sahip, karton baskılarda en iyi sonuç veren seridir.
TOYOPAN PANTONE DP Rengi sapmaz
*** *** *** **       *** ** ** 24 PANTONE® Renk Hazırlama Sistemi tipo ve ofset baskıları için özel olarak hazırlanan renklerin ortak bir dilde seçilmesi, belirlenmesi, iletişiminin sağlanması amacıyla renk hazırlama ve renk kontrol aşamalarında kullanılmak üzere geliştirilmiş ideal bir sistemdir. PANTONE® sistemi 14 ana renkten oluşmakta olup yalnızca PANTONE® lisanslı olan mürekkep üreticisi firmalar tarafından kullanılabilir. Bu sistem toplam 1114 nüansın elde edilmesini sağlayan tek sistemdir. TOYOPAN 2000 sheet-fed mürekkepleri bu amaçla geliştirilmiş PANTONE® lisanslı bir seridir.
TOYOBOARD DB Yüksek ışık ve yüksek kimyasal dayanım *** *** ** ***     ** *** *** 15-20 Bu seri özellikle yüksek ışık dayanıklılığı, kimyasallara karşı dayanıklılık ve yüksek sürtünme direnci gerektiren baskılar için geliştirilmiştir. Kimyasallara karşı dayanıklı olması sayesinde billboard yapıştırıcılarından etkilenmez, yüksek ışık dayanıklılığı sayesinde uzun süre rengi solmadan panolarda ilk günkü canlılığını korur. Kimyasallara karşı dayanıklılığı ve yüksek sürtünme direnci sayesinde deterjan ambalaj ve etiketlerinde güvenle kullanılabilir.
TOYO FRESH DE 3 trikromik set ve çok geniş bir spot renk paleti
** ** ** **       ** ** *** 48 Hızlı setting ve yüksek renk şiddeti özelliğinde çok renkli bir seridir. Avrupa, Kodak ve DIN Skala trikromik mürekkepleri kapsadığı gibi, çok geniş bir spot renk paletine sahiptir.
TOYOFOLYO PO Metalize kağıtlar için mükemmel tutuculuk
        ***   ** ** ** 20 Emici yüzeyi olmayan baskı materyalleri için özel olarak geliştirilmiş mürekkepler sadece oksidasyon yolu ile kururlar. Bu nedenle ofset ve tipo baskı metodu ile basılan bu mürekkeplerin kuruma süreleri diğer normal kağıt mürekkeplerine göre daha fazla zaman almaktadır. Yüksek sürtünme ve çizilme direncine sahip olan mürekkepler folyo baskıları dışında hologram kağıtlar, özel kağıt, bardak ve yiyecek ambalajlarında kullanılabilir.
ANKUR AN Renk şiddeti yüksek proses seri ve özel renkler *** ** *** **     *** *** *** 48 ANKUR seri özellikle letterpress ve ofset baskı sistemleri için geliştirşlmiştir. Oksidasyon ve penetrasyon ile kağıt üzerinde kısa sürede kuruma sağlamaktadır. Yüksek parlaklık ve yüksek renk şiddeti ile 1,2 ve 4 renkli, konvansiyonel nemlendirme sistemi bulunan makinalarda kullanımı uygundur. AN-38000 serisi floresan renkleri ile AN seri ürün paleti içerisinde yer almaktadır.
MAXING BASE SYSTEM MS Pantone ve özel renkler için pasta sistemi *** ** *** **       ** *** *** 48 Sheet-fed ofset pasta sistemi renk serisi özel ve pantone renkleri eşleştirmek, kontrollü ve tekrarlanabilir üretimlerini sağlamak için uygun bir seridir. MS seri tüm pantone renklerini ve diğer özel renkleri elde etmek için kullanılan kurutucu ve wax içermeyen, 18 farklı renkte pastadan oluşan bir seridir. Seri yüksek ışık haslığı ve yüksek kimyasal dayanıma sahip pastaları da içermektedir. Yüksek ve düşük gramajlı kuşe ve kartonlar için uygundur. Alkollü veya alkolsüz nemlendirme sistemlerine sahip yüksek hızlı baskı makinelerinde kullanılabilir.

*uygun

**iyi

***çok iyi